• Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

"Człowieku ! gdybyś wiedział,
jaka twoja władza!
Kiedy myśl w twojej głowie,
jako iskra w chmurze,

Zabłyśnie niewidzialna,
obłoki zgromadza,

I tworzy deszcz rodzajny
lub gromy i burze (...)"

Adam Mickiewicz

Mieszkania chronione

Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym uzyskała możliwość realizacji zadania publicznego zlecanego przez Prezydenta m.st. Warszawy polegającego na prowadzeniu mieszkania chronionego dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz sprzężeniami. Zadanie jest realizowane w okresie od 01.06.2014r. do 30.11.2018r.

Mieszkanie chronione/treningowe, to forma umożliwiająca osobom z niepełnosprawnością podnoszenie kompetencji społecznych rozumianych jako umiejętność radzenia sobie z problemami dnia codziennego poza środowiskiem rodzinnym.

Uczestnicy programu „Mieszkanie chronione/treningowe” przebywają w nim przez dwa miesiące, pod opieką terapeutów ucząc się samodzielności, odpowiedzialności za siebie oraz nawiązywania i utrzymywania poprawnych relacji społecznych.

Mieszkanie treningowe wyposażone jest w nowoczesny sprzęt ułatwiający osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową codzienne fizyczne funkcjonowanie a specjalnie zaprojektowane treningi mają na celu budowanie u uczestników umiejętności przebywania w grupie bez konieczności rezygnowania z własnych indywidualnych potrzeb.

 

Bardzo zachęcamy Państwa  do udziału w tym Programie.

 

Przed ostateczną Państwa decyzją możliwe jest  obejrzenia mieszkania treningowego.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.