• Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

  • Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym

"Człowieku ! gdybyś wiedział,
jaka twoja władza!
Kiedy myśl w twojej głowie,
jako iskra w chmurze,

Zabłyśnie niewidzialna,
obłoki zgromadza,

I tworzy deszcz rodzajny
lub gromy i burze (...)"

Adam Mickiewicz

Fundacja

FUNDACJA POMOCY LUDZIOM NIEPWŁNOSPRAWNYM (FPLN)

powstała w Dzień Matki 26 maja 1987 roku.

Jej założycielami był szereg instytucji oraz osoby prywatne.


Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek....

Podstawowymi zamierzeniami Fundacji zawsze było niesienie pomocy i edukacja dzieci z niepełnosprawnościami oraz przysposabianie do pracy i samodzielnego życia osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Aby móc je realizować w 1990 roku powstaje Świetlica Terapeutyczno-Integracyjna, która po 2 latach przekształca się w Szkołę Podstawową Niepubliczną dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, w której na początku uczyło się trzech uczniów. Obecnie szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa Niepubliczna przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym, z działającą przy niej Pozaszkolną Placówką Specjalistyczną.

Tworzenie nowych placówek podyktowane było dbałością o zapewnienie ciągłości edukacyjnej naszych podopiecznych oraz rozszerzanie działalności i niesienie pomocy jak największej liczbie dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami.

W 2000 roku powstaje Gimnazjum Niepubliczne przy FPLN.

W 2002 przy współpracy z PFRON utworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzące zajęcia dla osób dorosłych.

W 2007 utworzono Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy, a w 2010 przy Szkole Podstawowej powołaliśmy Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju, który pracuje z dziećmi od 3 roku życia.

Obecnie obejmujemy opieką ponad 150 dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami sprzężonymi i nadal się rozwijamy.

W 2014 roku zaangażowaliśmy się w tworzenie Mieszkań Chronionych dla dorosłych z niepełnosprawnościami, a od września 2015 roku otwieramy filię Szkoły Podstawowej w warszawskiej dzielnicy Wawer.

OD 2004 ROKU FUNDACJA POMOCY LUDZIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM JEST

ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO

KRS 0000142553.

 

 

 

 

     
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.